При згадці вінегрету багатьом представляється «добре радянське» меню із простими, але дуже смачними закусками та стравами. Безперечно, вінегрет — це «класика» серед салатів! Нехитрий склад вінегрету, що включає відварені коренеплоди, не втрачає своєї кулінарної популярності і сьогодні. Поряд із екзотичними салатами зі складним продуктовим набором та «хитрими» заправками вінегрет часто можна зустріти в меню ресторанів та їдалень.
При нагоді і я готую вінегрет. Різноманітність рецептів дозволяє поєднувати інгредієнти цього салату, доповнюючи їх та коригуючи смакові якості страви. Мені подобається вінегрет класичний з огірком та горошком, який дуже просто готується. Класичні інгредієнти овочевого салату – морквина, картопля, буряк – я доповнюю нарізкою з цибулі, подрібненим маринованим або солоним огірком, консервованим горошком. Для заправки – звичайна рослинна олія (перевагу віддаю соняшниковій).
Для кухарів-початківців і юних господарок пропоную покроковий рецепт вінегрету класичного з огірком і горошком, який перевірений мною не раз — завжди смачно, ситно, апетитно.
Зверніть увагу, що час приготування вказано без урахування часу на варіння інгредієнтів.
Інгредієнти
- Морква: 1 шт.
- Буряк: 1 шт.
- Картопля: 2 шт.
- Огірок солоний: 1-2 шт. (маринований)
- Цибуля ріпчаста: 1 шт.
- Горошок зелений консервований: 4 ст. ложки
- Сіль за смаком
- Олія рослинна: скільки потрібно
Приготування
Заздалегідь відварюємо для класичного вінегрету коренеплоди. Морквину з картоплею та буряком лише ретельно промиваємо, залишаємо інгредієнти у шкірці. Після варіння інгредієнти в каструлі ставимо під холодну воду (так вони швидше охолонуть, та, до того ж, зручніше їх очищатиме). До речі, термічну обробку інгредієнтів можна провести ще й у духовці — запекти моркву, буряки та картоплю у фользі.
Коли всі інгредієнти для вінегрету буде підготовлено, можна почати подрібнення. Різати продукти можна звичайні ножем або взяти для швидкості процесу та зручності спеціальний подрібнювач. Картоплю рубаємо кубиком. Заготовку викладаємо у миску.
Так само чинимо з морквиною. Розмір кубиків – однаковий.
Далі за аналогами діємо і з буряком.
Основний склад вінегрету підготовлено. Доповнюємо заготовку з коренеплодів подрібненим огірком кубиком.
Цибулю шаткуємо шматочками, можна тонкими півкільцями.
А ось перш, ніж завантажити до інгредієнтів горошок, зіллємо з нього рідину, переклавши на сито.
Орієнтуючись на свої смакові уподобання, компоненти вінегрету солимо, для заправки вливаємо олію.
Між собою інгредієнти перемішуємо. Вінегрет за класичним рецептом готовий!
Частуйтесь на здоров'я!