Лечо з червоною квасолею на зиму

Приготувати на зиму смачне лечо можна за різними рецептами. Я пропоную включити до складу червону квасолю. Виходить лечо з червоною квасолею на зиму апетитним та соковитим.

Приготувати на зиму смачне лечо можна за різними рецептами. Основний інгредієнт – солодкий болгарський перець – часто доповнюють іншими овочами: морквою, цибулею, кабачками, огірками. Я пропоную включити до складу заготівлі червону квасолю. Виходить лечо з червоною квасолею на зиму пікантним до смаку, апетитним, соковитим. Різносол обов'язково знайде своїх шанувальників.

Вихід лечо із запропонованої кількості інгредієнтів – приблизно 700 мл. Банки для зберігання потрібно простерилізувати, прокип'ятити кришки.

Інгредієнти

  • Помідори: 500 г
  • Солодкий болгарський перець: 250 г
  • Квасоля червона: 125 г (суха)
  • Часник: 10 г
  • Олія рослинна: 25 г
  • Оцет 9%: 0,5 ст. ложки
  • Перець червоний: 0,5 ч. ложки (за смаком)
  • Цукор: 15 г (за смаком)
  • Сіль: 10 г (за смаком)

Приготування

Щоб заготовити на зиму лечо із червоною квасолею, візьмемо потрібні інгредієнти. Очищаємо перці, ретельно промиваємо помідори. З зубчиків часнику знімаємо лушпиння.

Квасолю заливаємо холодною водою і залишаємо так із ночі. Мінімальний час замочування – 4 години.

Після замочування квасолю промиваємо, перекладаємо в каструлю, заливаємо водою і після закипання відварюємо протягом 25-30 хвилин. Варену квасолю відкидаємо на друшляк.

Помідори подрібнюємо блендером, м'ясорубкою або теркою. Томатну масу перекладаємо в казан (сотейник, глибоку сковороду). При слабкому кипінні проварюємо томатне пюре 15 хвилин.

Солодкий перець болгарський нарізаємо невеликими шматочками. Нарізку з перцю перекладаємо томатне пюре. Варимо далі ще 10 хвилин, періодично перемішуючи.

До інгредієнтів вливаємо олію. Всипаємо цукор, сіль, червоний мелений перчик. Додаємо часник, пропущений через спеціальний прес. Також часникові зубчики можна натерти. Овочевий склад перемішуємо.

Тушимо лечо з червоною квасолею 10 хвилин. Потім вливаємо столовий оцет у лечо, перемішуємо. Томимо далі ще 5 хвилин.

Готове лечо з квасолею перекладаємо в стерилізовані банки і закупорюємо їх одразу кришками. Банки із заготівлею ставимо дном нагору, накидаємо ковдру і повністю остуджуємо. Для зберігання лечо прибираємо в прохолодне місце.

Усім приємного перекушування!