Варимо компот із слив на зиму

Варимо домашній сливовий компот на зиму. Мій покроковий рецепт невибагливий, я думаю, ним уже користується більшість господарок.

Як же приємно відкрити взимку баночку з компотом і згадати літні теплі дні … Якщо вас тішить урожай сливи, то неодмінно приготуйте з цього фрукта компот. Мій покроковий рецепт компоту зі слив на зиму невибагливий, я думаю, ним уже користується більшість господарок. Для такої фруктової заготовки використовується метод подвійного заливання, який не забере багато часу.

Для того, щоб зробити компот із слив на зиму, вибирайте міцні плоди без видимих пошкоджень і не перезрілі. Кісточки не видаляйте, для нашого напою можна використовувати сливи цілком. Щоб при термічній обробці сливи не полопалися, рекомендується плоди в кількох місцях проколоти.

Обов'язково поставте стерилізувати банки для компоту (окропом обробіть кришки для закупорки). Я беру для закрутки зазвичай літрові банки, але можна й більшого обсягу. Ця кількість інгредієнтів – на 1 л.

Інгредієнти

  • Слива: 200 г
  • Цукор: 100 г

Приготування

Беремо для компоту на зиму потрібні продукти. Кількість цукрового піску можна варіювати в залежності від смакових властивостей сливи. Відразу ставимо кип'ятити воду.

Перебираємо сливи, видаляємо хвостики. Промиваємо добре фрукти під проточною водою.

Викладаємо сливи на дно банки. Кількість фрукта теж можна брати на власний розсуд. Я зазвичай заповнюю банку знизу на 1/3, іноді наполовину.

У банку обережно вливаємо кип'ячену воду. Тару прикриваємо стерилізованими кришками, але поки не закочуємо! Залишаємо так хвилин на 15.

Тепер сливовий настій потрібно перелити в каструлю, а фрукти залишити у банку. Зручніше користуватися капроновими кришками з отворами. У настій засипаємо цукровий пісок. Перемішуємо вміст у каструлі та доводимо до кипіння.

У нас вийшов сироп із слив, який ми одразу заливаємо у банки із фруктами. Банки зручним способом закручуємо.

Заготівлі компоту перевертаємо верх дном, обгортаємо пледом (шаллю, ковдрою). Протягом доби компот охолоне, можна прибрати його потім на зберігання в прохолодне темне місце (комору або підпілля).

Чекаємо на випадок і насолоджуємося смачним компотом зі слив!