Пиріжки з горохом і печерицями

Смачні та пишні смажені пиріжки дуже швидко зникають із тарілки. Горохово-грибна начинка, корисніша, ніж картопляна або рисова. Горох забезпечує організм білками, пара-трійка пиріжків із горохом замінить ситний обід.

Смачні та пишні смажені пиріжки дуже швидко зникають із тарілки. Горохово-грибна начинка, корисніша, ніж картопляна або рисова. Горох забезпечує організм білками, пара-трійка пиріжків із горохом замінить ситний обід. Горохове пюре з коріандром, смаженою цибулею та грибами чудово поєднується з дріжджовим тестом. Начинку можна приготувати напередодні та поставити в холодильник.

Інгредієнти

  • Горох: 500 г
  • Гриби печериці: 300 г
  • Цибуля ріпчаста: 1 шт.
  • Борошно пшеничне: 600 г
  • Вода: 350 мл
  • Олія соняшникова: 80 мл (для тесту)
  • Олія соняшникова: 340-400 мл (для обсмажування)
  • Цукор: 1 ст. ложка
  • Сіль: 1,5 ч. ложки
  • Дріжджі швидкодіючі: 2 ч. ложки
  • Коріандр (зерна): 1 ч. ложка

Приготування

Горохове пюре та смажені гриби – дуже смачне поєднання. Печериці хороші тим, що їхні капелюшки та ніжки мають однакову м'якість, тому смажаться гриби швидко.

Цукор та сухі дріжджі висипають у глибоку миску.

Додають теплу воду, розмішують дріжджі та залишають при кімнатній температурі на 10-12 хвилин. Миску не накривають.

Як тільки на поверхні рідини з'явиться сантиметровий пінистий шар, висипають борошно, що просіює.

Додають 1,5 чайних ложки солі та олію.

Замішують м'яке тісто, накривають миску харчовою плівкою. Тісто підходить протягом 60 хвилин.

Половинки гороху промивають 2-3 рази у теплій воді, висипають у каструлю. Кладають столову ложку солі без гірки, наливають 2 літри води. Горох варять під кришкою протягом півгодини, за цей час половинки майже повністю розваряться. Зливають зайву воду: рідини залишається рівно стільки, щоб вода була врівень із шаром гороху. Через 10-13 хвилин вода повністю випаровується, а горох перетворюється на розсипчасту масу.

Тісто, що підійшло, дістають з миски, злегка обвалюють в борошні, викладають на стіл і накривають рушником, залишають на 10-15 хвилин.

Деякі сорти гороху настільки добре розварюються, що не доводиться пюрировать. Якщо маса неоднорідна, її можна розім'яти і злегка збити виделкою.

У горохову начинку додають подрібнений коріандр.

Печериці кладуть у пюре разом із олією, в якій вони обсмажувалися.

Додають смажену цибулю, вона має бути золотистою і злегка хрумкою.

Відривають шматочки тіста, обвалюють у борошні, скочують кульки. Потім розплющують долонею кульку, кладуть столову ложку горохово-грибної начинки. Защипують краї пиріжка, перевертають швом донизу і сплющують долонею.

Пиріжки смажать під кришкою, по 4-5 хвилин із кожного боку. Сковорідку беруть невеликого діаметру, щоб шар окропу закривав пиріжки, як мінімум, до половини. Кипіння олії має бути помірним, щоб пиріжки не підгоріли. Гарячі пиріжки викладають на паперовий лист для вбирання надлишків олії.

Дієтологи не рекомендують їсти гарячі вироби з тіста, потрібно почекати, щоб пиріжки остигли до кімнатної температури. Пиріжки з горохом та печерицями будуть пишними та смачними і наступного дня.